איך בונים מדרגות מרחפות

מידע אודות מדרגות מרחפות

בסטודיו של גלריית אריכא מתכננים ומתקינים מדרגות תלויות המכונות גם מדרגות צפות או מרחפות. המדרגות מוצעות בשלל עיצובים איכותיים וייחודיים עם התאמה אישית מלאה. כמו כן באריכא מציעים עבור מדרגות צפות מחיר משתלם במיוחד המותאם ליכולתו של לכל לקוח.

 

אז מה מאפיין מדרגות מרחפות ואילו סוגים קיימים? איך בונים מדרגות מרחפות ומהי עלות מדרגות צפות? על כך יוסבר בקצרה להלן.

 

מאפיינים של מדרגות מרחפות

מדרגות צפות המכונות גם מדרגות תלויות או מרחפות, זכו לכינויים אלו בגין חזותן שנראית כאילו שלביהן מרחפות באוויר. אפקט זה יוצר מדרגות בעלות חזות קלילה ואוורירית, מעניינת במיוחד, שלכאורה סותרות את כוחות הטבע עם מראה עתידני, מיוחד ויוקרתי. כמו כן מדרגות אלו מספקות תחליף לחדר מדרגות תחום וגדול המונע מעברי אור ויוצר הפרדה בין החללים. לעומת זאת מדרגות תלויות מאפשרות מעבר של אוויר ואור, הן הרבה פחות מסיביות ויוצרות קשר ברור בין מפלסים שונים. בנוסף, מדובר בסוג מדרגות יחסית פשוט לבניה במבנה שכבר קיים, וניתן לתכננו בצורות וחומרים מגוונים המתאימים לאלו של עיצוב הבית.

 

אופן תכנון ובניית המדרגות 

האפקט של מדרגות תלויות נוצר בזכות עיצוב ייחודי, שונה ממדרגות אחרות, היכול להיות שלבי מדרגות המחוברים לקיר, צמודים בעזרת תפיסות ומחברים פנימיים המכונים גם מדרגות זיזיות. כמו כן את המדרגות אפשר לתכנן עם שלד מפלדה יצוקה חזק ויציב שמידותיו מתוכננות בקפידה. כל זאת לצד תכנון הנדסי טכני הבוחן את התוצאה הסופית בהתאם לפרמטרים שונים לרבות מספר מדרגות, גודלן והרווח שבין שלב אחד לשני. את המדרגות האלו גם ניתן ליצור מחומרים שונים כמו מדרגות צפות מבטון, שיש או מסוגים שונים של עץ גושני. בנוסף את המדרגות ניתן לתכנן כך שיתאימו לבתים במגוון סגנונות מעיצוב מקלאסי ועד מודרני.

.

מדרגות מרחפות מסוגי עץ שונים

כאמור, ניתן לבנות מדרגות מרחפות מעץ מסוגים שונים של עצים גושניים מאסיביים, חזקים וקשיחים במידות שונות של רוחב ועובי, כאשר לכל עץ יש מרקם וגוון ייחודי משלו. יש לציין כי המחיר של מדרגות עץ מרחפות מושפע באופן ישיר מסוג העץ הנבחר עבורן. כך למשל, מדרגות מעצי אלון חזקים וכבדים הן לרוב בעלות גוון בהיר עם מרקם בולט לעין. כמו כן ניתן למצוא עצי אלון עם גוון מאוד בהיר הנוטה ללבן, עם סיבים בעלי גוון אדמדמם, ועצי אלון בעלי גוון חום אדום.

 

תכנון מדרגות מרחפות בהתאמה אישית

אנו מתכננים ובונים מדרגות מרחפות בהתאמה אישית מלאה, הלוקחת בחשבון את כל צורכי ורצונות הלקוח. בין היתר התכנון מתחשב בעלות מדרגות צפות והיותן מתאימות להגדרות תקציב. כמו כן, אופן עיצוב המדרגות נקבע בהתאם לסגנון עיצובו של הבית והעדפות אישיות של הלקוח. למשל בחירה בחומר גלם למדרגות, בין אם מדרגות עץ תלויות, מדרגות בטון, שיש או אחרות, נקבעת לפי סגנון עיצובו של הבית, סוג הריצוף שיש בו ומסגרת תקציב נתונה עבור הפרויקט. הדבר נכון גם לבחירת סוג וסגנון המעקה, גודל, מיקום וצורת המדרגות, אופן ההתקנה והבנייה של המדרגות, וכדומה.

 

 לתכנון ובניית מדרגות מרחפות

לתכנון ובניית מדרגות מרחפות בסטנדרטים גבוהים עם התאמה אישית מלאה ועבור מחיר משתלם, צרו קשר עם גלריית אריכא בפארק אפק שבראש העין, בטלפונים 03-9334000 ו-

052-2474047 או במייל [email protected].

המאמר הקודם המאמר הבא