עיצוב מדרגות

על עיצוב מדרגות פנים

מבקשים לעצב גרם מדרגות בביתכם? בסטודיו של גלריית אריכא הוותיקה והמוערכת מתמחים בעיצוב מדרגות פנים בהתאמה אישית מלאה בסטנדרטים גבוהים ביותר של תכנון, עיצוב, ביצוע וגימור. לחברה יש ידע וניסיון רב בעיצוב חדרי מדרגות בבית מכל סוג סגנון וחומר מבוקש, תוך שמירה על מסגרות תקציב שנקבעו מראש ועמידה בלוחות הזמנים. כל זאת מסופק עם שירות מקצועי, יעיל, אדיב ומהיר המלווה את הפרויקט מתחילתו ועד סופו.

 

תהליך עיצוב מדרגות פנים

עיצוב מדרגות בתוך הבית הינו תהליך מקצועי הנדרש בתכנון מקדים מדויק, עם הבנה של תהליך הבנייה וסוגי המדרגות שיש בשוק. כמו כן תוכניות לעיצוב חדר מדרגות יוצגו עם שרטוטים מדויקים. התכנון בוחן בין היתר:

  • יש להחליט היכן ימוקמו המדרגות בבית, בין אם מדובר בעיצוב מדרגות בסלון, במבואה, ועוד. המיקום ישפיע באופן ישיר על סגנון עיצובן של המדרגות.
  • יש להבין את המידות של המדרגות בהתאם להעדפות אישיות, שטח נתון ודרישות החוק. התכנון יבטיח עיצוב גרם מדרגות נוח, ברוחב וגובה מתאימים, שהינו בטוח לשימוש.
  • יש לבחור בצורת וסגנון עיצוב מדרגות מתוך מבחר סגנונות בניית מדרגות וחומרים שונים שיש בשוק. הצורה יכולה להיות למשל ישירה, מעוגלת, ספירלית או אלכסונית, וכן בדמות מדרגות אין סופיות, מרחפות או יצוקות.
  • עיצוב מדרגות בתוך הבית דורש גם לעצב מעקות מתאימות למדרגות ולסגנון עיצובו של המרחב.

 

להכיר את סוגי המדרגות

בכדי לבחור בעיצוב חדר מדרגות המתאים ביותר חשוב להכיר את הסוגים השונים של מדרגות שיש בשוק, עם בחינת תמונות של מדרגות פנים שתוכלו למצוא באתר שלנו ובאתרים רלוונטיים אחרים. למשל ניתן למצוא בשוק שני סוגים מבוקשים של מדרגות:

  • מדרגות בטון יצוקות – הסוג הוותיק והמוכר של חדרי מדרגות, המתוכננות כחלק אינטגרלי מהבית. מדרגות אלו בונים על בסיס של יציקות בטון שיכולות להיות בצורת המדרגות או כבסיס משופע שעליו יבנו בהמשך המדרגות עצמן.
  • מדרגות מרחפות – מכונות גם מדרגות תלויות או צפות. נבנות על ידי זיזים שיוצאים מהקיר, או באמצעות קונסטרוקציה של פלדה המורכבת מעמוד מרכזי שעליו באופן מודולארי מונחות המדרגות ללא צורך ביציקה.מדרגות מן הסוג הזה מאופיינות בחזות אוורירית וקלילה עם שלבים הנראים מרחפים באוויר.

 

אפשרויות עיצוב של המדרגות 

מלבד סוג מדרגות יש גם לתכנון את צורת המדרגות ומאפייני עיצובן השונים, שבחירתם מושפעת מסגנון עיצוב הבית. הפרמטרים כוללים בין היתר:

  • חומרים – מדרגות יכולות להיות עשויים מחומרים שונים כמו בטון, שיש, עץ גושני, מתכת זכוכית ועוד. הבחירה בחומר של המדרגות מושפעת באופן ישיר מסוג החומרים שיש בבית והיות החומר הנבחר מתקשר איתם באותה שפה עיצובית.
  • גוונים – ניתן לעצב חדרי מדרגות בגוונים שונים מתאימים לגוונים שיש בבית, בקירות ריצוף או ריהוט. למשל ניתן לבחור במדרגות בעלות גוון כהה או בהיר, טבעי או מלאכותי, מט או מבריק ועוד.
  • צורה – צורת המדרגות יכולה להיות עם זוויות ישירות או מעוגלות, הנבחרות בהתאם לסגנון עיצוב הבית. למשל לבית כפרי יתאים גרם מדרגות מעוגל ואילו לבית מודרני יכול להתאים גרם מדרגות זוויתי.

 

לתכנון ועיצוב חדר מדרגות בבית 

לתכנון ועיצוב חדר מדרגות בבית בסטנדרטים גבוהים עם התאמה אישית מלאה ועבור מחיר משתלם, צרו קשר עם גלריית אריכא בפארק אפק שבראש העין, בטלפונים 03-9334000 ו-052-2474047 או במייל [email protected].

 

המאמר הקודם המאמר הבא