singlepost1

אריכא

גלריית אריכא נוסדה בשנת 1989 ע"י היוצר אמיתי אריכא. הגלריה מובילה את תחום העיצוב בברזל בישראל בעיצוב מעקות.

אמיתי אריכא: "האהבה לעבודה עם ברזל, לעיצובים ייחודים, וליצירה הדדית עם הלקוחות, הם שהביאו אותי להקים את הגלריה. כל יצירה ללקוח היא סיפור או יותר נכון חלום בפני עצמו, קיימת הפריה הדדית שגורמת לי סיפוק ושמחה עם סיומה של כל עבודה ועבודה.

הקמת הגלריה הייתה בשבילי תהליך טבעי שבו מצאתי אפשרות לשלב בין אהבתי לאסתטיקה ואומנות, אהבתי לעבודה עם חומר ועבודה עם אנשים שונים מגוונים. בעשור האחרון אני רואה לעצמי חובה נעימה לשתף את הידע שנצבר בגלריה על ידי הרצאות לסטודנטים לעיצוב בתחומים שונים".

Group 17@2x

ההתחלה

בראשית דרכה הוקמה הגלריה בכפר אז"ר ופעלה שם במשך חמש עשרה שנה. מאוחר יותר עם התפתחותה של הגלריה הוחלט למקמה בפארק תעשיה אפק ראש העין.

גלריית אריכא עובדת עם מיטב האדריכלים ומעצבי הפנים מהמובילים בישראל. הגלריה שיתפה פעולה ביצירות ובפרויקטים ייחודיים כגון: בתי כנסת, בתי ספר , אולמות וכו'… חלק ניכר מן היצירות הופיע במגזינים המובילים.

הצלחתה של הגלריה לא הייתה אפשרית ללא צוות האומנים שלה. באריכא התקבצו חרשי הברזל מהטובים בארץ אשר עובדים בגלריה שנים רבות. הצוות האומנותי של הגלריה עובד תחת סטנדרטים גבוהים של דיוק ושליטה בחומרים שונים. חלקן של האומנים באריכא הביאו מחו"ל טכניקה והרבה ידע שמאפשר לייצר עבודות בסטנדרטים אירופיים.

במשך כשלושים שנה מקפיד אמיתי אריכא לשלב בגלריה אומנים מתחומים שונים ואף חרשי ברזל בראשית דרכם ויחד מפתחים ומעצבים אלמנטים חדשניים. בגלריה משלבים בעיצובים עץ וזכוכית הן במעקות והן בדלתות.

amity

 

אמיתי אריכא

המעצב אמיתי אריכא סיים את לימודיו האקדמיים בשנת 1989 ,כבר במהלך לימודיו החל לעסוק בעיצוב בברזל [מעקות דלתות ורהיטים] ומאז הוא נחשב כאחד המעצבים המשמעותיים ביותר בתחום.

תחום העיצוב בברזל שינה פניו ב20 השנים האחרונות, אחד הגורמים לכך הם הסטנדרטים שנוצרו בסטודיו שלו, היצירתיות המעוף וההקפדה על הפרטים הם שהיוו ועדיין מהווים השראה לענף כולו.

לדבריו האמונה שלו ביכולת ,שהיא 'מתנת אלוה', להתחדש שוב ושוב, היא זו שנותנת לו את החדווה והיא אכן ניכרת בעבודותיו שמשתבחות עם השנים.

מתוך תפיסתו זו הוא גם רואה צורך לחלוק את אותה 'מתנה' ואכן במהלך השנים הוא מעביר הרצאות לסטודנטים במוסדות אקדמיים העוסקים בעיצוב.

אמנת שירות

"עוֹלָם, חֶסֶד יִבָּנֶה" תהלים פ"ט, ב' וזאת לעדות כי באנו אנו, חברי קבוצת אריכא על כל ענפיה, ונטלנו עלינו באמנה התחייבות שברוח ובחומר, התחייבות אנושית ועסקית, לאמר:

מכלול העשיה של מפעלות אריכא יהיה לעולם מכוון ומונע ברוח הנאת היצירה וברוח של אנושיות, מעורבות ונדיבות. כל תחומי היצירה, המסחר, הקניין והעבודה יהיו מכוונים להנות את הלקוח, מתוך שמירה על ערכי יושר בלתי-מתפשר, ושאיפה למצויינות ולגדלות רוח. העניין הכלכלי במפעלותנו חיוני, אך יוכל להתקיים רק אם בצידו תרבות של הליכות ומנהגים המשקפים את ערכי מסורת ישראל, ואת ערכי האחדות, האחריות וההדדיות שהושפעו עלינו בבית-אבא. בתהליכי היצירה המגוונים המאפיינים את קבוצת אריכא, נשאף לייפות את הארץ, את בתיה וגניה, תוך דאגה לשמר את הסביבה למען הבאים אחרינו.

הרינו חותמים אמנה זו מתוך תחושה כי היא משרטטת באמונה את דרכנו זה שנים רבות, ומתוך אמונה וביטחון כי בעזר השם נעשה ונצלח, ואנו ורעינו וכל הפועלים עמנו נחיה ונראה ברכה ושלום.

benefit_1

עיצוב יחודי

benefit_2

תקן ובטיחות

benefit_3

שירות ואחריות